KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11399008
nr 1139 9008
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Anders Zorn (1860-1920), Vadstället, 1912, signerad, motivet: 19,9x15. Hjert & Hjert 262, Asplund 249
Utrop:
6.000 kr
Såld:
6.200 kr
måndag 23 oktober 2017
kl 20:27:24
5.800 kr
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
23 okt
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn